საპარლამენტო არჩევნების პირველი ტურის შედეგები
ყველა
ყველა ქალაქი თბილისი მუნიციპალიტეტი გურჯაანის, საგარეჯოს, დედოფლისწყაროსა და სიღნაღის მუნიციპალიტეტები თელავის, ახმეტის, ყვარლისა და ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტები მცხეთის, დუშეთის, თიანეთისა და ყაზბეგის მუნიციპალიტეტები რუსთავის მუნიციპალიტეტი და გარდაბნის მუნიციპალიტეტის ნორიოს, მარტყოფის, ახალსოფლის, სართიჭალის, გამარჯვების, ახალი სამგორის, ლემშვენიერის, თელეთის, კუმისისა და კრწანისის ადმინისტრაციული ერთეულები მარნეულისა და გარდაბნის (ნორიოს, მარტყოფის, ახალსოფლის, სართიჭალის, გამარჯვების, ახალი სამგორის, ლემშვენიერის, თელეთის, კუმისისა და კრწანისის ადმინისტრაციული ერთეულების გარდა) მუნიციპალიტეტები ბოლნისის, დმანისის, თეთრიწყაროსა და წალკის მუნიციპალიტეტები კასპისა და გორის (ვარიანის, ნიქოზის, ტირძნისის, სკრისა და შინდისის ადმინისტრაციული ერთეულების გარდა) მუნიციპალიტეტი ხაშურისა და ქარელის მუნიციპალიტეტები და გორის მუნიციპალიტეტის ვარიანის, ნიქოზის, ტირძნისის, სკრისა და შინდისის ადმინისტრაციული ერთეულები ახალციხის, ბორჯომის, ადიგენისა და ასპინძის მუნიციპალიტეტები ახალქალაქისა და ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტები ამბროლაურის, ონის, ცაგერის, ლენტეხისა და მესტიის მუნიციპალიტეტები საჩხერის, ჭიათურისა და ხარაგაულის მუნიციპალიტეტები ტყიბულის, თერჯოლის, ზესტაფონისა და ბაღდათის მუნიციპალიტეტები სამტრედიის, წყალტუბოს, ვანისა და ხონის მუნიციპალიტეტები ქუთაისის მუნიციპალიტეტი ოზურგეთის, ლანჩხუთისა და ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტები წალენჯიხის, ჩხოროწყუს, მარტვილისა და აბაშის მუნიციპალიტეტები ფოთის, ხობისა და სენაკის მუნიციპალიტეტები ზუგდიდის მუნიციპალიტეტი ბათუმის მუნიციპალიტეტი ქობულეთის მუნიციპალიტეტი და ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის მახინჯაურის ადმინისტრაციული ერთეული ხელვაჩაურის (მახინჯაურის ადმინისტრაციული ერთეულის გარდა) ქედის, შუახევისა და ხულოს მუნიციპალიტეტები საზღვარგარეთი
აქტივობა: 56.11% (1970540)

ყველა

პარტიები

ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო
48.22%
საარჩევნო ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა-გაერთიანებული ოპოზიცია „ძალა ერთობაშია”
27.18%
„ბაქრაძე, უგულავა, ბოკერია - ევროპული საქართველო - მოძრაობა თავისუფლებისთვის“
3.79%
საარჩევნო ბლოკი „გიორგი ვაშაძე-სტრატეგია აღმაშენებელი”
3.15%
„ლელო - მამუკა ხაზარაძე“
3.15%
„დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”
3.14%
„გირჩი“
2.89%
„ალეკო ელისაშვილი-მოქალაქეები“
1.33%
„შალვა ნათელაშვილი-საქართველოს ლეიბორისტული პარტია“
1.00%
ნინო ბურჯანაძე-ერთიანი საქართველო-დემოკრატიული მოძრაობა
0.85%
4
„დავით ჭიჭინაძე ტრიბუნა - ქდმ”
0.51%
19
მოქალაქეთა პოლიტიკური გაერთიანება „ჩვენი საქართველო - სოლიდარობის ალიანსი“
0.43%
44
„ლევან ჩაჩუა, გურამ ფალავანდიშვილი - ქართული იდეა“
0.43%
„თავისუფალი საქართველო (კახა კუკავა, გიორგი წულაია)“
0.33%
25
„თავისუფალი დემოკრატები“
0.27%
45
„ეროვნულ დემოკრატიული მოძრაობა“
0.25%
55
„ქართული მარში-ეროვნული მოძრაობა“
0.25%
46
„გია ჟორჟოლიანი - სოციალ-დემოკრატები საქართველოს განვითარებისათვის“
0.23%
17
„ირაკლი ოქრუაშვილი - გამარჯვებული საქართველო“
0.19%
51
„საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა და პატრიოტთა პოლიტიკური მოძრაობა”
0.17%
47
„ზვიად ძიძიგური - საქართველოს კონსერვატიული პარტია”
0.16%
31
თავისუფლება-ზვიად გამსახურდიას გზა
0.15%
34
„სოციალური სამართლიანობისათვის“
0.15%
7
„თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის“
0.14%
1
(პარტია) „თეთრები”
0.11%
6
„მომავალი საქართველო”
0.11%
13
„რეფორმერი“
0.11%
14
„ბეჟან გუნავა - ქართული არჩევანი“
0.11%
26
ეკა ბესელია - პ.პ. „სამართლიანობისთვის“
0.10%
28
„ქართული ფესვები”
0.10%
42
რეფორმატორები
0.09%
23
„ახალი ძალა“
0.08%
43
„ზვიადის გზა“ (ღმერთის, სიმართლისა და ქვეყნისათვის)
0.08%
60
„საქართველოს განვითარების პარტია“
0.08%
9
„გაჩეჩილაძე - მწვანეთა პარტია“
0.07%
30
„შეცვალე საქართველო”
0.07%
20
„საქართველო“
0.06%
18
„მრეწველობა გადაარჩენს საქართველოს“
0.05%
32
„სახალხო პარტია“
0.05%
49
„ჯონდო ბაღათურია - ქართული დასი”
0.05%
50
„პროგრესული საქართველო“
0.05%
12
„მოძრაობა თავისუფალი საქართველოსთვის”
0.04%
11
„მშრომელთა სოციალისტური პარტია“
0.03%
48
„არჩევანი სამშობლოსათვის“
0.03%
57
მამულიშვილთა ორდენი „სამშობლო“
0.03%
16
„ახალი ქრისტიან-დემოკრატები”
0.02%
33
„ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)“
0.02%
52
„სერგო ჯავახიძე-ევროატლანტიკური ვექტორი“
0.02%
53
„ტრადიციონალისტები“
0.02%
54
„ანა რეხვიაშვილი - სახალხო მოძრაობა ქრისტიან-დემოკრატები“
0.02%

ქობულეთი

ამომრჩეველთა რაოდენობა:

კანდიდატებისათვის მიცემული ხმები:

 

 

თბილისი

ამომრჩეველთა რაოდენობა: 1 001 727

მთაწმინდისა და კრწანისის რაიონები

ბექა ოდიშარია: 43.14% (22195 ხმა)

ვაკის რაიონი

ნოდარ ტურძელაძე: 41.14% (25288 ხმა)

საბურთალოს რაიონი

დავით სერგეენკო: 41.11% (31094 ხმა)

ისნის რაიონი

კახა კახიშვილი: 42.44% (23603 ხმა)

სამგორის რაიონი

სოზარ სუბარი: 42.14% (30353 ხმა)

დიდუბისა და ჩუღურეთის რაიონები

გიორგი ვოლსკი: 44.52% (31698 ხმა)

ნაძალადევის რაიონი

მიხეილ ყაველაშვილი: 41.73% (28584 ხმა)

გლდანის რაიონი

ნიკანორი მელია: 39.08% (28778 ხმა)

საზღვარგარეთი

საარჩევნო ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა-გაერთიანებული ოპოზიცია „ძალა ერთობაშია” : 45.57% (5507 ხმა)